Giętarki odbojowe - rodzaje i zastosowania

Tadek 03.02.2021

Bardzo ważnym czynnikiem przy zakupie pojazdu jest wybór błotnika. Trzeba wiedzieć, jakie typy giętarek są dostępne na polskim rynku. Dzięki nim cała odbudowa jest mniej lub bardziej wydajna, co w niektórych przypadkach jest zdecydowanie bardzo ważne.

Giętarki to urządzenia służące do korygowania i korygowania kształtu błotnika w zależności od kształtu samochodu lub kształtu opon. Główne typy giętarek to:

giętarka ugięciowa - służy do korekcji krzywizny błotnika. Jest stosowany w bardzo intensywnie używanych pojazdach, szczególnie w serii SKY.

giętarka do kierownicy - stosowana w pojazdach wyposażonych w kierownicę. Jest również stosowany w rowerach z przednim kołem z kolumną kierownicy.

  • giętarka do świec zapłonowych - bardzo przydatna w przypadku dużych ciężarów i łodzi motorowych.
  • Jak to działa?

Giętarka odbojowa wyposażona jest w głowicę cylindra i stożkową podstawę. Silnik elektryczny jest wspomagany przez wał głowicy cylindrów, do którego wkładana jest wtyczka. Odbywa się to za pomocą specjalnej rury lub klucza. Następnie korek jest dokręcany, a głowica cylindra jest obracana tak, że rura wydechowa wpada do kielicha i przechodzi do otworu w dolnej części czoła cylindra. Końcówka giętarki jest następnie podnoszona, a wałek jest napędzany zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Nazywa się to dokręcaniem obok siebie. Po dokręceniu wszystkich części giętarki i włożeniu wtyczki silnik zostaje uruchomiony, a cylinder obraca się.

Po wyjęciu wtyczki praca rozpoczyna się natychmiast.

Giętarka ugięciowa - gdy oś jest umieszczona w gnieździe, jest wciskana w wydrążony środek wału. Wał jest następnie podnoszony, podczas gdy cylinder jest odchylany. Cały proces odbywa się wtedy ruchem okrężnym. Siła cylindra na wale i na cały wałek jest przykładana do całego cylindra.

Giętarka do kierownicy - podobnie jak w przypadku giętarki do błotników, cała praca wykonywana jest w ruchu zgodnym z ruchem wskazówek zegara, natomiast siłownik napędzany jest w kierunku przeciwnym do kierunku, z którego wkładana jest oś - w tym przypadku wał jest obracany zgodnie z ruchem wskazówek zegara, a cały proces odbywa się ruchem okrężnym. Siła wału korbowego na osi jest tak duża, że ​​trzeba ją wytrzymać, nawet gdy pojazd jest zatrzymany.

Giętarka odginana - taka giętarka to urządzenie zwykle używane w ciężkich samochodach ciężarowych i innych samochodach o dużych gabarytach. Jest bardzo ciężki, dlatego noszony jest paskiem. Kiedy pojazd się kręci, ściana cylindra opiera się o wał, a wał o ścianę, a następnie o ścianę, cały proces odbywa się ruchem okrężnym z cylindrem przy wale. Końcówka giętarki jest umieszczona tak, aby dotykała podłoża i opierała się o wałek. Silnik jest uruchamiany pod wysokim ciśnieniem, a następnie cylinder jest dociskany do ściany, a cała operacja kończy się z ogromną siłą.

W nowoczesnej giętarce ścianki cylindra są wykonane z metali nieżelaznych. Są bardzo mocne i wytrzymałe. Mogą mieć wymiary do 3 mi są prawie niezniszczalne. Istnieje możliwość wymiany całego silnika na zupełnie nowy. Giętarki, w których umieszczony jest cały silnik, nazywane są stabilizatorami cylindrów.

Tagi: cały silnik giętarki do blachy używane cena 120 kg giętarki do profili giętarki do blachy używane giętarki do blachy giętarki do drutu giętarki do rur giętarki dekarskie giętarki do blachy używane cena