Porównanie liniowe : W jakiej firmie powinniśmy porównywać?

Tadek 14.12.2020

Kolejna zmiana w naszym inteligentnym ubezpieczeniu samochodu. Począwszy od ceny:

^ Na pierwszy rzut oka nie ma realnej różnicy między ofertami tych dwóch firm - pożyczki gotówkowe są dużo bardziej atrakcyjne przy wyższym oprocentowaniu. Istnieją jednak znaczne różnice w stopach procentowych pobieranych przez firmy, co utrudnia porównanie. Dlatego powinno być oczywiste, że porównawczą stronę internetową należy traktować jako dokument referencyjny.

Do ustalenia oprocentowania najczęściej korzystamy z kalkulatora kredytu bankowego. Takie kalkulatory obliczają kredyt gotówkowy zgodnie z radą ekspertów - np. Jeden z doradców bankowych może zaproponować inne oprocentowanie kredytu niż porównywarka.

Podstawą do porównania powinna być porównywarka internetowa, jednak należy zaznaczyć, że wyniki uzyskiwane z serwisów internetowych wypaczają na korzyść lepiej znanej firmy.

Porównania dokonujemy najczęściej na podstawie wyników porównywarki kredytów gotówkowych, gdzie porównywarka bazuje na wynikach serwisów finansowych. W ten sposób różnice w wynikach są oczywiste i znaczące.

Należy jednak pamiętać, że różnice w wynikach wynikają również z jakości usług świadczonych przez różne porównywarki.

Warto wspomnieć, że w przypadku porównywarek porównywarka niekoniecznie jest niezależna. Na przykład, jeśli korzystamy z porównywarki, która oblicza wyniki pożyczki gotówkowej względem porównywarki kredytów bankowych, porównywarka będzie działać lepiej. Należy jednak wziąć pod uwagę, że porównywarka nadal jest zależna od wewnętrznych obliczeń firm.

W jakiej firmie powinniśmy porównywać?

Ważne jest, aby wybrać porównanie, które ujawni najważniejsze różnice. Osiąga się to poprzez dopasowanie ilości zmiennych. Oczywiście istnieją inne porównania, które dostarczają tych samych informacji, ale są one korzystniejsze dla porównania niż te, które są oparte na porównaniach stron internetowych firm.

Oczywiście jedyne porównanie, jakie można zrobić, to takie, które określa najlepszą stopę procentową. Jest niewiele porównywarek internetowych, a te, z których korzystają banki, to głównie proste porównania. Warto w tym miejscu wspomnieć, że nawet porównując strony firmowe, porównywarka wciąż musi działać w granicach prawa. Z tego powodu porównywarki różnych firm stosują nieco inne porównania.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że porównując firmy, warto porównać je twarzą w twarz. Warto również rozważyć pożyczki gotówkowe w kontekście porównywarki kredytów.

Decydując się na porównanie warto zacząć od najważniejszych czynników, którymi są:

  • kwota porównania;
  • rodzaj porównania, i. mi. całkowity koszt porównania; i
  • metoda porównania, tj. liniowe lub nieliniowe.
  • Przedstawiamy porównywarkę

Jak wspomniano wcześniej, porównywarka jest narzędziem mającym na celu zapewnienie prostszego rozwiązania problemu. Warto też podkreślić, że zdarzają się przypadki, w których porównywarka nie działa zgodnie z oczekiwaniami i są takie, w których daje ona dokładniejszy wynik niż ten, który podaje porównywarka.

Porównanie liniowe

Porównanie liniowe to takie, w którym zmienne są porównywane w przewidywalny sposób. W przypadku pożyczek oznacza to, że porównywarka da ten sam wynik niezależnie od tego, co zawiera porównywarka. Przykład takiego porównania można by podać obliczając koszt dwudaniowego obiadu z ziemniakami i papryką. Z jednej strony mamy przykład: obiad hamburgerowo-stekowy przygotowany w tradycyjny sposób, z ziemniakami i papryką. Z drugiej strony masz przykład: pieczony kurczak i ziemniaki gotowane na patelni. W obu przypadkach porównywarka da ten sam wynik niezależnie od tego, czy mięso to wołowina czy kurczak.

W przypadku warzyw do porównania zwykle włącza się panierowane i pieczone ziemniaki oraz marchewkę. Niekoniecznie są droższe niż obiad ze stekami. Warzywa smażone na patelni niekoniecznie są droższe niż obiad z wołowiną.

Porównując warzywa obok siebie, porównywarka użyje największej możliwej zniżki. Strona porównawcza powinna służyć jako odniesienie. Można w nim znaleźć porównanie najbardziej dochodowych produktów.

Porównując firmy, należy zwrócić szczególną uwagę na informacje zawarte w tabelach porównawczych. Tabele porównawcze i wyniki takich porównań są bardzo zróżnicowane, więc jasne jest, do której firmy należy się udać.

Porównując firmy, należy kierować się radami ekspertów. Witryna porównawcza jest dobrym źródłem informacji. Oczywiście porównanie firm nie jest idealne, ale jest to bliskie przybliżenie. Porównanie firm nie jest nauką ścisłą, ale nadal daje dobrą podstawę do porównań.

Porównując firmy pamiętaj, aby wyliczyć porównanie bez tabel porównawczych. Wtedy porównania będą jeszcze dokładniejsze.

Porównując firmy pamiętaj o uważnym przeczytaniu tabel porównawczych

Tagi: finansowe