to nazwisko słynnego biznesmena, który był wówczas jednym z najbogatszych ludzi w Polsce.

Tadek 02.02.2021

Firma, która dała się poznać Polakom, była właścicielem m.in. ciągu sześciu zamków w Polsce - Sianożęty, Praga, Sobczyn. Pod koniec XIX wieku pod kierownictwem bogatego Wenecjanina Francesco Benartzina firma przekazała własność J.P. Morgan & Co.

Biznes i zamek, który w tamtym czasie był znany jako JG Trading, zaczęły bardzo szybko gromadzić majątek i JG Trading stał się jednym z największych banków w kraju. Na polskim rynku działał do 1929 r., Kiedy to został wchłonięty do rezerw krajowych. Był to wówczas jeden z największych banków w Europie.

W 1933 roku polski parlament zniósł monopol na rewolucję socjalną i przedstawił propozycję powołania komisji składającej się z przedstawicieli Międzynarodowego Funduszu Walutowego, Polskiej Izby Firm Inwestycyjnych i Krajowej Izby Gospodarczej w celu przeprowadzenia studium reforma gospodarki. Do tej pory zastawione środki wynoszą 467 000 000 EUR. To kwota przeznaczona na gospodarczą odbudowę Polski w 1939 roku.

W 1950 roku JG Trading został wchłonięty przez skarb państwa. Firma została oficjalnie połączona z Banque Nationale, który został zamknięty w 1993 roku. Firma została rozwiązana w 1997 roku, pozostała część została skoncentrowana w Banku Polskim. W 2001 roku Banco JG Trading został ponownie otwarty pod nazwą "JG Trading".

Od 2000 roku firma działa pod nazwą "Banco JG Trading".

Tagi: banco wówczas największych wchłonięty nazwą banków roku który urząd skarbowy który dzień roku który owoc nie dojrzewa po zbiorach który tydzień roku który to tydzień ciąży